מכשור ובקרה
מתנפחים
ציוד ואביזרים
ניקוי הבריכה
משאבות ומסננים
כימקלים לבריכה
בריכות שחיה לחצר
phone4, phone, contact, telephone, support, call
03-6034096
location, location, map, marker, pin
פיק"א 19, ראשל"צ
IPOOL בריכות שחיה
youtube, youtube, social
search2, search, magnifier, lookup, find
דף הבית >> מרכז הידע >> חימום רצפתי
 

מהו חימום רצפתי?

עם בוא החורף אנחנו זקוקים לפתרונות חימום מתאימים, אשר יאפשרו לנו לשרוד את העונה הקרה בצורה הטובה ביותר. בין הדרכים השונות לחימום הבית ישנה דרך אחת שיוצרת עבורנו קרקע חמימה וממלאת הבית כולו בחום רך ונעים. פעולה זו מתבצעת חימום תת רצפתי, טכניקה חדשנית ואיכותית מאוד שמאפשרת חום שאיננו מייבש את האוויר. 

החימום מחייב התקנתה של גופי חימום תחת הריצוף, וגופים אלה מחממים את חדרי הבית באופן שוויוני ועוד יותר מכך – באופן שהוא חסכוני. כך תצרכו הרבה פחות אנרגיה וגם עלויות החימום של הבית ירדו משמעותית. אם אתם תוהים איך השיטה עובדת הרי שהיא מבוססת בעיקרה על מים או חשמל, והיא מותקנת תחת הריצוף, על פי תכנון מוקדם ואם אפשר, עוד במהלך בניית הבית. הרמת מרצפות לצורך שיפוץ שכולל בתוכו התקנת חימום תת רצפתי היא תהליך יקר הרבה יותר, וחשוב לתכנן אותו בחוכמה.

היתרונות של חימום תת רצפת
באופן כללי, זה מחייב התקנתם של גופי חימום חשמליים תחת הקרקע הקיימת (כלומר – תחת המרצפות) כדי שגופי החימום יוכלו להפיץ חום בכל שטחי הבית. לשיטה הזו יש מספר יתרונות משמעותיים שהופכים אותה לאטרקטיבית עבור בעלי דירות רבים. בראש ובראשונה מדובר בשיטת חימום פשוטה לתפעול וגם אסתטית למראה, בעיקר משום שהיא נמצאת תחת הקרקע ולא על הקיר, על הרצפה או על התקרה, בדומה לשיטות חימום הקלאסיות. שיטת חימום זו גם שקטה יחסית והיא מבטיחה לכם אוויר חמים ונעים שאיננו יבש, בניגוד לאוויר שעשוי להיפלט בשיטות החימום המוכרות לכם. גם התחזוקה הנדרשת יחסית אינה משמעותית. עם זאת, גם לשיטת חימום תת רצפתי יש חסרונות משלה, ובעיקר חשוב לזכור שמדובר בכלי לחימום הבית בלבד. זאת בניגוד לשיטות אחרות ומוכרות יותר, כמו המזגן שמאפשר גם חימום וגם קירור.

התקנה בבית
לאחר שבחנתם את יתרונותיה ואת חסרונותיה של השיטה, אתם בוודאי מגובשים יותר בדעתכם. רגע לפני שאתם קופצים אל המים ובוחרים באפשרות של התקנה זו, חשוב שתכירו גם את תהליך ההתקנה. כאמור, תהליך זה חשוב שיחל עוד בטרם תושלם בנייתו של הבית, כדי לחסוך את העלויות הגבוהות שיידרשו לצורך פירוק הרצפה והתקנת המערכת לאחר השלמת הבנייה. בעל המקצוע המנוסה והמיומן האמון על ביצוע המשימה יגיע אל הבית לצורך מדידת החדרים השונים ולשם הרכבת שכבת בידוד שתאפשר לחום להישאר במקום ולא לגלוש מטה, אל מתחת לקרקע. על פי המידות הללו יוכל המתקין המקצועי שלכם להשלים את המלאכה ולהתקין את גופי החימום, וכן יוכל להתקין בחדרים השונים תרמוסטט שיאפשר לכם לשלוט ברמות החום השונות בחדרים, ולווסת אותן. בסופו של תהליך זה תוכלו ליהנות ממערך חימום נעים, בכך אין ספק.
 

חימום רצפתי