מכשור ובקרה
מתנפחים
ציוד ואביזרים
ניקוי הבריכה
משאבות ומסננים
כימקלים לבריכה
בריכות שחיה לחצר
phone4, phone, contact, telephone, support, call
03-6034096
location, location, map, marker, pin
פיק"א 19, ראשל"צ
IPOOL בריכות שחיה
youtube, youtube, social
search2, search, magnifier, lookup, find
דף הבית >> מרכז הידע >> 10 טעויות נפוצות בבניית בריכת שחייה
 
 
  1. בחירת קבלן הבריכות לפי מחיר
מחיר הבנייה מבוסס על איכות המוצרים בהם משתמש קבלן הבריכות, לכן מחיר נמוך לא יכול לכלול מוצרים איכותיים. במקרים רבים בהצעות המחיר ירשמו קבלני הבריכות מחיר של ציוד או "שווה ערך". חשוב מאוד לעמוד על טיב שווה הערך למוצר.
בשיאה של עונת הבריכות, לא תמיד נמצא כל הציוד זמין, לכן נוטים להציע שני מוצרים בעלי מאפיינים דומים. כאשר מזמן אמת שיש להתקין את המוצר שעליו התחייב הקבלן, ברוב המקרים בו המחיר הנקבע נמוך והרווח הקבלני נמוך, תמצאו עצמכם מול מוצר שהוא כביכול דומה אך מיוצר בסין בעל איכות נמוכה יותר.
אין ארוחות חינם במחיר ולכן יש לדאוג למפרט ברור ומוסכם מראש
  1. תמחור טלפוני של הבריכה
תמחור טלפוני הוא בזבוז זמן. קבלן הבריכות לא יכול להעריך נכונה את עלויות הבנייה לפני בדיקת התוכנית וביקור באתר. מחיר המתקבל בטלפון לא ישקף את המחיר האמתי ולא תורם במאומה לקבלת תמונה אמתית ומובנת על סוג הבנייה אופציות ואיכות המוצר הסופי
  1. הצעות מחיר מרובות לבניית בריכה
קבלת מספר גדול של הצעות מחיר לא תורם למזמין מסיבה ברורה אחת, כל הצעה בנויה אחרת וגורמת לבלבול אצל היזם. מומלץ לקבל שתיים עד שלוש הצעות מחיר ולאחר מכן להיפגש עם קבלן הבריכות לצורך התרשמות, תיק עבודות, ומקצועיות.
  1. מחיר בניית בריכה זול יותר בחורף
אולי מבחינת זמינות קל יותר להיפגש ולתכנן אך מחירי הסחורות המוצרים ועלויות הבנייה עולות כל הזמן עקב עליות שנתיות. בכל סוף שנה ישנה עליית מחירים בענפים השונים: ברזל, בטון, מכונות, משאבות וכו', לא נראתה הוזלה בתחום המוצרים וחומרי הגלם בשנים האחרונות בתחום הבריכות. עליות המחירים נעות בין 6%-10% בשנה. לכן עדיף לסגור מחירים וחוזים לפני תום השנה ולהימנע מעליות. כמו כן, בניית הבריכה מורכבת משלבים שונים (במיוחד בבנייה משולבת של בית + בריכה + גקוזי +קמין) לכן בנייה משולבת מחזור הבנייה יתארך לתוך הקיץ. כמובן שבבית בנוי הבנייה מהירה יותר, אך יש עיקובי גשמים הצפות וכו' שמעקבות ולעיתים גורמות להוצאות מיותרות.
  1. תמחור בריכה לא דומה לתמחור מכונית
לכל קבלן יש סטנדרטים אחרים. כול קבלן משתמש במוצרים שונים לכן התוצאות שונות. קשה מאוד להשוות מחיר בהשוואה לרכב שהמוצר זהה והתמחור מבוסס על יכולת מיקוח. מה שסמוי מהעין לא ניתן לתמחור. וחוסר הבנת מזמין הבריכה גורם לו לבצע טעויות.
  1. חוסר ידע בבריכות והימנעות בהצגת השאלות
הבעיה העיקרית היא המחסור באינפורמציה מצד מזמין הבריכה. כיצד יוכל לבצע הזמנה מבוססת על איכות מחיר ותוצאה? התשובה היא בהצגת שאלות והסברים מפורטים. שאל כמה שיותר, קבע פגישה ופגישת המשך על מנת להבין הבדלים בין הבריכות ובין קבלני הבריכות.
  1. התמקדות באסתטיות הבריכה ולא במאפיינים
בריכת שחייה הינה דבר מורכב ולא גיגית מים. ישנם מאפיינים מאוד חשובים שיש לקחת בחשבון, כגון:
-          איכות הסינון
-          סוג הצנרת ותכנונה
-          פיזור אחיד של מים וכימיקלים
בנייה לא נכונה תגרום לבריכה בעיות ירוקת עקב פיזור לא טוב, הוצאות חומרי איזון גבוהים יותר וצורך בשיפוץ/שיפור המערכות
  1. הימנעות מקריאה והבנה של החוזה / הצעת המחיר
יש להבין לאן אתה נכנס. וודא שהכול מובן וכתוב בהצעה. הצעה זולה תברר כיקרה שכן קבלנים רבים ידרשו על תוספות שלא כלולות בהצעה / חוזה מחיר יקר בכמה מונים מהמחיר המקובל, כך שבסופו של דבר הבריכה תעלה הרבה יותר מהמתוכנן
  1. הימנעות מהכנת אופציות עתידיות
הכנות לאופציות עתידיות חשובות ביותר. עקב ההוצעה הגדולה בבנייה, לקוחות רבים נמנעים לחשוב על תוספות. מומלץ לבקש מהקבלן לבצע הכנות בסיסיות שיחסכו כסף רב. ברוב המקרים ההכנות כוללות צנרת נוספת ומעברים בבטון. העלות אפסית לעומת קידוחי בטון קרמיקה העונה על הצרכים.
  1. השכן שלי בנה עם הקבלן ולכן גם אני
לקוחות רבים מזמינים את אותו קבלן הבריכות של השכן. הסיבה הנפוצה היא עצלנות וחוסר רצון להיכנס לדבר לא ידוע. אין פסול להשתמש באותו הקבלן, אך הקפידו לעשות "שיעורי בית" ולא לסמוך על מישהו אחר שעשה זאת, כי ברוב המקרים גם הוא איננו מומחה
 
 
עמירם ברימבוים
מומחה בריכות שחייה ו
קבלן בריכות
iPool בריכות שחייה 03-6034096

10 טעויות נפוצות בבניית בריכת שחייה